Als afsluiting van de training Fysiologie en pathologie van de baring volgt nu een toets. De toets bestaat uit 15 vragen in totaal en zal gemiddeld niet langer dan 40 minuten in beslag nemen.
Je kunt de toets maximaal 3 keer doen. Voor een gunstige beoordeling moet je minimaal 70% van de toetsvragen goed beantwoord hebben.
Na de beoordeling krijg je zo spoedig mogelijk bericht of je bent geslaagd.
0 of 15 Vragen completed
Vragen:
Je hebt de toets al eerder voltooid. Daarom kun je hem niet meer opnieuw starten.
Toets is aan het laden…
Je moet inloggen of inschrijven om de toets te starten.
U moet eerst het volgende invullen:
0 of 15 Vragen answered correctly
Uw tijd:
De tijd is verstreken
You have reached 0 of 0 point(s), (0)
Behaalde punt(en): 0 of 0, (0)
0 verslag(en) in afwachting (mogelijke punt(en): 0)
Wat is de meest voorkomende ligging van een baby tijdens de geboorte?
Welke tijdperken kent een bevalling?
Bij de Apgarscore worden de volgende onderdelen beoordeeld:
Je bent als kraamverzorgende bij een partus thuis. De barende heeft het zwaar en weet niet meer hoe ze om moet gaan met de pijn. Wat kun je adviseren als kraamverzorgende?
Binnen hoeveel uur na de bevalling moet een vrouw geplast hebben?
Tijdens de weeën maakt de barende een stofje aan dat ervoor zorgt dat zij in een roes komt en zich minder bewust is van de pijn. Hoe noem je dit stofje?
Vrouwen mogen thuis bevallen in de à terme periode. Welke periode is dit?
Welke uitspraak is juist over meconiumhoudend vruchtwater?
Wat kan de verloskundige je vragen te doen bij een niet vorderende uitdrijving waarbij het hoofdje al op de bekkenbodem staat?
Een complicatie die bij de baby kan optreden als gevolg van een schouderdystocie is:
Bij een vastzittende placenta kun je als kraamverzorgende proberen de baby aan de borst te leggen. Waarom kan dit een gunstig effect hebben?
Wanneer spreek je van een fluxus?
Welke methode is goed geschikt om in een acute situatie over te dragen aan bijvoorbeeld de ambulance?
Wanneer start je met borstcompressies bij een pasgeborene die net geboren is?
Wat is in een acute situatie heel goed om te doen als kraamverzorgende?